Postovana g-dza Vojnovik,   moja devojcica ima 6,5 god i primetila sam da joj se grudi uvecali(cvrsti   su i oseca bol kad je pritisnem). Zakazll su mi pregled kon endokrinologa   (pedijatrija) posle 2 tjedna. Zanima me dali je to opasno, za shta se radi   i   ima li nekakvih negativni posledica na moje dete. Molim vas da mi sto pre   odgovorite, vrlo sam zabrinuta.

    Odgovoreno: 16. 11. 2007.
    • Postovana  Mislim da nemate previse razloga za brigu obzirom da se  ginekomastija(uvecanje dojki pre puberteta) i mastitis (upala mlecnih  zlezdi) mogu nekada da javekod devojcica usled prolaznih hormonskih  poremecaja. Ipak neophodno je da se posavetujete sa endokrinologom ali stvar  nije hitna

Komentari na pitanje: #1667

    • I moja devojcica od 6 godina ima ovakve simtome od pre par dana. Ona je jako napredna i izgleda dosta starije. Verovatno je kod nje doslo do nekog hormonalnog variranja. Usvakom slucaju poseticemo pedijatra da cujemo i njegovo misljenje.