Radi se o mom ocu. Zove se Zoran Djordjevic,ima 48 godina.Ima dijabetes vec 5 godina.Uz koriscenje GLUFORMINA odrzava nivo secera u krvi na oko 8 jedinica. Desavalo mu se da mu se povremeno (u par dana za redom) pojave ostri i kratkotrajni bolovi ispod pupka,cak je imao osecaj kao da ga nozevi probadaju u toku mokrenja. Takodje se to desavalo i prilikom promene plozaja (iz sedenja u ustajanje). To se ponavljalo 2-3 puta u godinu dana. Interesuje nas da li je to problem prostate,mokracnih kanala ili nesto trece? Da li se to moze leciti i kojim lekovima? Hvala u napred.

    Odgovoreno: 10. 03. 2007.
    • Problemi u vidu učestalog mokrenja, probadanja u donjem delu trbuha mogu biti vezani kako za infekciju mokraćnih puteva, tako i za uvećanje prostate (hyperplasio prostatae) koje se javlja kod muškaraca nakon 50-te godine života. Pre uzimanja lekova potrebno je uraditi spermokulturu sa AB, briseve uretre (kod sumnje na infekciju) ili odrediti PSA,f/t PSA, UK sa AB, UZ prostate sa rezidualnim (hyperplasio prostate) i javiti se urologu radi određivanja terapije.