Postovana doktorice !Moja beba ima sedam mjeseci. Na zadnjem   sistematskom   pregledu, prije 20 dana, doktorica je rekla (sto nije prije) da cuje mali   sum na srcu koji se ne siri, da to se javlja kod dosta beba, da nije nista   strasno, da se to vremenom uopste necuje, ali ipak nam je dala uputnicu da   snimamo EKG srca "DA BUDEMO MIRNI". Moja beba od kako se rodila (musko je,   3850kg, carskim rezom, nikada nisam osjetila neke naznake koje bi me mogle   dovesti u sumnju da nesto nije u redu. Takodje, jedan od razloga zbog   kojih   ona navodi da je moguce da se to cuje je i temperatura oko 38 stepeni, ne   veca, koju je moja beba imala par dana u periodu kada su joj probila dva   donja zuba, ali je prestala. Pa Vas molim ako mozete da mi nesto vise o   tom   sumu kazete jer se jako bojim, mada ona ne navodi nikakvu dijagnozu za   ozbiljno. Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 05. 11. 2007.
    • Postovana  Verovatno nemate razloga za zabrinutost posebno sto je sum registrovan u  temperaturi pri ubrzanom srcanom radu. Vecina informacija i uputstvo koje  ste dobili od svog pedijatra sasvim su korektni te poslusajte te savete