Zivimo u kuci na periferiji Beograda i sa nama su dve macke i dva papagaja . Pre tri dana smo dobili cerku i za 1-2dana treba da dodje kuci . Zanima nas da li je prisustvo ovih zivotinja stetno i kako bi trebali da se ponasamo prvenstveno zbog sitnog perija papagaja i dlaka od macaka . Culi smo razne price ali nas interesuje savet strucne osobe.
    Unapred se zahvaljujemo na savetu

    Odgovoreno: 10. 03. 2007.
    • Postovani ne morate se odreci svojih kucnih ljubimaca zbog bebe vec samo malo promeniti neke navike i mesta boravka za njih. Kucni ljubimci ne treba da borave u istoj sobi u kojoj boravi beba i problema po bebino zdravlje ne bi trebalo da bude. Dopunski obratite paznju na higijenu ruku i predmeta pre dolaska u kontakt sa bebom. Mace mogu biti prenosilac prazitarne infekcije Toxoplazmom i nekoh drugihinfekcija ukoliko su u direktnom kontaktu ili ogrebu neku osobu, sto vi necete dozvoliti. Papagaji su manjeg rizika, osim prasine od izmeta i perja ali to samo ukoliko postoji direktan kontakt. Proverite zivotonje kod veterinara i ako je sve u redu i drzite se pravila, svi mozete srecno ziveti zajedno