Postovani,   Imam zensku bebu od mesec dana.Pre nekoliko dana pri kuoanju sam napipala   iznad stidne kosti nesto tvrdo,pokretno,velicine lesnika.Isli smo kod   pedijatra i hirurga na ultrazvuk.Hirurg je rekao da je 90%u pitanju   zlezda.Napisao je u izvestaju: Dg Lymphadenitis ing.sin.,ali mu je na   cudnom   mestu,(nije na preponama.).Napominjem da beba nema nekakvih posebnih   tegoba   osim sto malo bljucka.Molim Vas za vase misljenje i savet.     Unapred hvala

    Odgovoreno: 19. 10. 2007.
    • Postovana  Po opisu se verovatno radi o reaktivnoj zlezdici ili zapusenom kanalu koznih  zlezdica. Pratite promenenu i proverite nema li znake upale u neposrednoj  okolini. bebu ipak treba do pogleda i pedijatar nefrolog ili endokrinolog