Imamo bebu od 3.5 meseca. Budi se rano ujutro oko 4-5, uz predhodno   smrkanje i zapusen nosic. Verovatno je vazduh u stanu suv, jer i mi imamo   slicnih problema. Tokom dana sve je u redu. Razmisljamo o nabavci   ovlazivaca   vazduha i jonizatoru /ili oba u jednom/. Kakve su vase preporuke u vezi   navedenih uredjaja i koliko blizu krevetca smeju da stoje.     Hvala!

    Odgovoreno: 19. 10. 2007.
    • Postovana  najbolji nacin ovlazivanja vazduha je stavljanje posude sa vodom na izvor  toplote. Ispitivanja vezana za uticaj jonizatora na decu nikada nisu  radjena. Pored toga uzmite bris nosa bebi i proverite da ipak nema neku  hronicnu infekciju nosa sto je mnogo verovatniji dogadjaj