Imam dečaka starog 1 mesec, koji je dobio na težini samo 400g u odnosu na   težinu prilikom izlaska iz bolnice.Rođen je sa 2850g. Zanima me koliko je   minimalno dobijanje na težini koje je prihvatljivo? Koliko bi beba trebalo   da popije mleka u jednom podoju? Kako da ga nateram da sisa, jer neće(vrlo   retko traži da jede - ja insistiram)? kako da povećam priliv mleka?   Unapred   hvala

    Odgovoreno: 10. 10. 2007.
    •

      Postovana,  Puno pitanja pa cu poci redom  Beba treba da doda 600-1000 gr u prvom mesecu  Velicina podoja je 60 do 120 ml  Ukoliko ne zeli da doji mora da postoji neki problem (zapusen nos, bolovi u  usima i sl)  Morate unositi 2 L tecnosti dnevno da bi stimulisali produkiju mleka  Izmerite svoje podoje (merenjem bebe pre i posle podoja) ukoliko nemate  dovoljno mleka pocnite dohranu