Postovana, procitala sam vas clanak o alergijskim oboljenjima kod dece,   pa   sam odlucila da vam se obratim.   Imam devojcicu od 4 godine koja ima atopijski dermatitis vec dve godine.   Nedavno je pocela da oboleva i od alergijskog rinitisa. I pedijatar i   dermatolo se slazu da je u pitanju alergija, ali klasican alergo test nije   mogao da utvrdi na sta je tacno alergicna, cak ni otprilike ne znaju sta   bi   to moglo biti.   Mene zanima da li postoji neka metoda za otkrivanje alergija koja bi   obuhvatila veci broj alergena. Naime, cula sam za jedan aparat (Mora)kojim   se pomocu elektroda moze otkriti 400 alergena. Da li znate za tu metodu i   koje je vase misljenje o tome. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 10. 10. 2007.
    •

      Postovana  Ukoliko ste pazljivo procitali tekst videcete da se u njemu i navodi da se  izazivac alergije cesto ne moze da utvrdi. Doticni Mora aparat koji  pominjete nije standardizovan zvanicni medicinski test i ne mogu Vam  preporuciti testiranje na njemu. Primenjujte antihistaminike koji su Vam  verovatno preporuceni i pratite upitsva svojeg pedijatra. Alergija je  konstitucionalni problem i delimicno se resava uzrastom