Šta je to zapaljenje limfne žlezde iza uha?   Veličine je manjeg oraha bolno na dodir.   Kakav je lek KLEROMICIN ???   Upitanju je dete koje pije lamiktal i koje je imalo   stiven jonson alergiju. Dete ima 6 godina.   Kako se podnose ova dva leka i ima li nešto posebno   na šta treba da obratim pažnju?   UNAPRED VAM SE ZAHVLJUJEM

    Odgovoreno: 10. 10. 2007.
    •

      Postovana  Upala zlezce iza uha obicno je posledica prisustva infekcije u neposrednoj  okolini (obicno nos, usi, grlo i slicno). Kleromicin je antibiotik iz grupe  makrolida i ne preporucuje se njihova kombinacija sa antiepilepticima do.  Zato bi mozda bilo bolje da Vase dete za ovu infekciju dobije antibiotik iz  grupe cefalosporina novije generacije

Komentari na pitanje: #1374

    • Zdravo svima. Na prstima, na ruci mi izlaze stalno neke bele tackice i kad zakacim negde sa rukom ona se probusi pa se napravi jako gadna krasta i non stop curi neka vodica iz toga, pa to mene svrbi jako: ) ja mislim da se to zove (urtikarija) ali postoji i nesto gore kad je vlazno vreme meni izlazi neka alergija po telu, glavi, usima, vratu pokusavam da nediram to ali kad diram izadje mi uvek zlezda iza uveta velicine oraha to me jako boli. . . . Ja sad trenutno imam 21 godinu promeno sam jako puno doktora i vojnih i koznih i vodili me na neke terapije davali mi i neke cajeve i razne kreme i rekli da ce to nestati posle puberteta. . . Sad vise i ne idem kod doktora ni u ambulantu kad mi se pojavi to, svaki mi kaze nesto drugo ja se sav zbunim pa na kraju neznam ko mi je sta reko: ) ) ) ) da li mozete da mi kazete vasu terapiju kojom se ova kozna bolest leci? Hvala puno.