Poštovani,
    Moje dete ima 5 godina. Primećujem da mu srce jako lupa nakon nekog aktivnog igranja ili trčanja. Prvo, još kad je bio manji stalno smo mislili da mu srce radi brže, nego nama odraslima. Pedijatar je rekao da je to normalno. Nikada ga nisam vodila kod kardiologa, jer sam poslušna majka - rekli su mi da nema potrebe.
    Moje pitanje je šta je normalan rad srca kod deteta, da li da ga uopšte poredim sa odraslima i na šta bi trebalo da obratim pažnju. Treba li da ga vodim kod kardiologa ? U vrtiću imaju preglede - niko ništa nije rekao za njega. Trebalo bi da sam spokojna, a ipak svaki put kada mu prislonim ruku na grudi posle trčanja, jako osećam lupanje srca, ubrzano naravno.
    Unapred se zahvaljujem na odgovoru.