U pitanju je hrkanje moje šetogodišnje ćerke, zbog toga je vođena kod spec.ORL gde nam je rečeno da nije u pitanju treći krajnik, nego je utvrđeno da je alergična na polen drveća, grinje i živ. dlaku. Kada krene alergija da koristimo Nasonex i Aerius, kada čujemo hrkanje. Međutim i pored spreja i sirupa, ona i dalje hrče, kada diše na nos i danju i noću, čuje se kao da je nos pun, ali nema ništa.
    Zanima me da li treba ponovo da se obratim ORL? Takođe ujutru joj se oseća neprijatan miris iz usta, da li je to zbog kvarnih zubića (2 kutnjaka su kvarna). Šta može još biti uzrok tom neprijatnom mirisu?
    Hvala

    Odgovoreno: 05. 11. 2008.
    • Postovana, ipak bi bilo bolje da ponovo posetite ORL specijalistu, da uradite audiometriju, aspirat iz nosa na bakterioloski. verovatno se ipak radi o hronicnoj infekciji sa sekundarnom alergijskom senzibilizacijom