Poštovana,
    imam dečaka od dvadeset dana, rođen je dve nedelje pre termina. Za dvadeset dana napredovao je svega 150g od kilaže sa kojom je izašao iz bolnice, a 50g od kilaže sa kojom je rođen.
    Da li je sa njim sve u redu. On sisa i dobija Bebilac na kašičicu. I recite mi kada bih mogla da mu dajem sokiće?

    Odgovoreno: 16. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Do petog meseca smete primenjivati samo svoje mleko i dohranu adaptiranom mlečnom formulom (znači bez sokića). Obratite se pedijatru nešto ipak nije u redu sa načinom ishrane deteta