Poštovani,
    devojčica se leči od dobro konrolisanog Sy Marfan, u okviru kojeg je dg. Scoliosis vertebralis i prolapsus vv.mitralis et tricuspidalis (prof.I.Jovanovic) Kao prevencija je uključen Atenolol, tbl.25 mg 1/2 i 1/4...
    Da li postoje tablete u dozi 25 mg? U apoteci ne nalazimo iste, od 25 mg...nego 50 i 100 mg..Što bi značcilo udvostručenje doze, zar ne? Devojčica ima 6 godina i 25 kg.
    Koliko doze Vi preporučujete sličnim pacijetima?
    Hvala.

    Odgovoreno: 05. 11. 2008.
    • Tesko je naci tablete u toj dozi, ali to ne znaci udvostrucenje doze vec ako imate tabletu od 50 mg davanjece 1/4 umesto 1/2 ili 1/8 umesto 1/4. Ukoliko postoje nejasnoce javite se ponovo Prof I Jovanovic