Imam bebu staru 7 nedelja, rođenu u 37. nedelji sa 2.4 kg, carskim rezom. Svi nalazi su uredni. Pre 3 dana sam bila kod dečjeg neurologa. Sve je bilo u redu, osim jednog pitanja. Pitala me je da li se beba izvija unazad kao kifla? Tada nisam bila sigurna, ali zadnjih dana uočavam da se beba povremeno savija unazad kao da se proteže, savija vrat u nazad i podiže oči na gore.
    Ne znam da li je to nešto alarmantno? Molim Vas pomozite. Inače, neurolog mi je zakazala kontrolu za 2 meseca.

    Odgovoreno: 16. 10. 2008.
    • Postovana Ovaj simptom u decijoj neurologiji moze imati vise razloga, a u vasem slucaju moze se desiti i da preterujete u posmatranju deteta. Pokusajte da ranije odvedete dete na ponovni pregled