Moja cerka Marta ima 3,5 godine. Od godine i po ima konstantni problem zapusenog nosa i iz tog razloga spava otvorenih usta i hrce. Terapija pedijatra svodila se na ispiranje nosa ''Marisol''-om i kapima ''Operil'' a kad je dolazilo do infekcije grla uvek je ukljucivan antibiotik.Nakon povratka sa mora svakodnevno izbacuje gust zeleni sadrzaj iz nosa izduvavanjem.Trenutno koristi ''Marisol''. Po preporuci pedijatra predlaze se operacija treceg krajnika a specijalista ORL tek po polasku u skolu. Sta preduzeti u ovom slucaju da bi se olaksalo izbacivanje sadrzaja i olaksalo disanje?

    Odgovoreno: 16. 09. 2007.
    •

      Postovana,

      Tegobe koje opisujete tipicna su klinicka slika za treci krajnik. Pozeljno jeuraditi aspirat iz nosa (bakterioloski pregled) a zatim planiratiodstranjivanje III krajnika u zimskim mesecima cetvrte godine zivota.