Postovana doktorko, molila bih Vas da mi pomognete.Imam decaka starog 2.5godine i u posledenje vreme prilikom praznjenja creva na papiru se pojavljuje sukrvica.Mi tome nismo pridavali previse znacaja, misleci da je samo iziritiran cmar. Medjutim, danas se pojavila cista krv.On ima stolicu po dva puta dnevno, do sada nikada nije imao zatvor ili tvrdu stolicu. Sta bi to moglo da bude i koliko je to opasno?

    Odgovoreno: 16. 09. 2007.
    • Postovana

      tegobe koje opisujete mogu biti razlicitog uzroka, ali neophodno je da Vasegsina pregleda deciji hirurg (rektalni tuse)i pedijatar gastroeneterolog.Najverovatnije se radi o fisurama (rascepima sluzokoze ili hemoroidima) ne brinite.