Postovana, moj trogodisnji sin ima problem sa krvarenjem nosa koje zna biti   i nekoliko puta dnevno. Nasa doktorka nam je rekla da je to za decake tog  uzrasta normalno i da netreba nista ciniti ako krvarenje nije obilno, sto i nije ali je ipak iritantno pogotovu kada ujutro vidite krvavo dete u krevetu. Medjutim kada smo bili na moru krvarenje je prestalo ali cim smo se vratili opet se pocelo desavati. Pre nekoliko dana kupili smo sprej za nos sa morskom vodom i prestalo je mene interesuje da li smem da pravim rastvor sa morskom soli sama.

    Odgovoreno: 16. 09. 2007.
    • Postovana

      Tip krvarenja iz nosa koji opisujete najcesce se vidja kod urodjenogporemecaja krvnih sudova na nosnoj pregradi i ucestalije kod prisustvahronicnih infekcija. Ukoliko je krvarenje obimno neophodno je da ORL saniraobvaj problem. Ukoliko nije dovoljno je stavljati hladne obloge i kapi efedrina