U prilogu pitanja dostavljamo Vam podatke vezane za razvoj deteta iz njegovog zdrastvenog kartona. Ukoliko ste na osnovu njih u mogućnosti   molimo   Vas:   - Da li se slažete sa nama da dete stagnira u razvoju i od kog starosnog   perioda   nastaje stagniranje   - Šta su po Vama uzroci   - Šta je po Vašem mišljenju eventualno propušteno ili pogrešeno u vezi sa   tim   - Šta predlažete da se preduzme u ovakvoj situaciji.     ZABRINUTI RODITELJI

    Odgovoreno: 16. 09. 2007.
    •

      Postovani  Slazem se da u vasem slucaju mogu postojati elementi stagnacije somatskog  razvoja. Princip je da odojce sa 6 meseci treba da udvostruci a sa 12 meseci  utrostruci porodjajnu tezinu tj. sa 12 meseci trebalo bi da ima bar 10 kg.  Po opisu dopunskih tegoba reklo bi se da postoje eleneti sa blag oblik  intolerancije na proteine kravljeg mleka ( ran pocetak vestacke ishrane) a i  urinarna infekcija koju ste pomenuli moze biti razlog. Moj Vam je savet da  ukoliko mozete potpuno iskljucite kravlje mleko iz ishrane i zamenite ga  mlecno-kiselinskim proizvodima (jogurt, kiselo mleko) uz dodatak mesa i  povrca. Smanjite i proizvode od psenice a vise insistirajte na pirincu i  kukuruzu. Obavezno proverite urin i urinokulturu. Ukoliko i dalje imate  nedoumica javite se u moju ambulantu na klinici