Molim Vas da mi kažete nešto o Percentilama. Moja ćerka je sa 6god. i 3 meseca izmerena 105.5. Moja visina je 156.8, a muževljeva 173.
    Da li je neophodan pregled endokrinologa, tj. da je za  "uzbunu" njena visina?
    Hvala

    Odgovoreno: 06. 10. 2008.
    • Postovana Percentilne krive koriste endokrinolozi za procenu zaostatka u rastu kao pomocno sredstvo pored drugih elemenata procene. Dakle, odvedite svoje dete kod pedijatra endokrinologa da napravi procenu da li se radi o tzv. konstitucionalnom niskom rastu ili postoji neki drugi problem