Moja beba ima nepunih 2 meseca i ima problem sa konjuktivitisom, sa kojim je stigla iz porodilišta. Bili smo kod očnog u Domu zdravlja i primenjivali smo terapuije u vidu kapi Acidiborice i Bivacin. Nakon toga smo primenili terapiju ispiranja oka prokuvanom vodom i masažom koju nam je praktično pokazala doktorka iz Doma zdravlja. Samo da napomenem da je u pitanju jedno, oko tj. levo.
    Da li možete da me uputite šta bi dalje moglo da se radi?

    Odgovoreno: 06. 10. 2008.
    • Postovana neophodno je uzeti bris oka i proveriti o kakvoj se infekciji radi da bi se primenile adekvatne antibiotske kapi za oci. Zatim oftamolog treba da proveri da li se mozda radi o urodjenom suzenju ocno-nosnog kanala