Moja devojcica stara 2,5 meseca, pre 2 nedelje pocela je da kasljucka, nosic joj je bio zapusen i iz usta joj je pocela curiti pljuvacka. Dva puta smo bili kod decjeg lekar, koji je dao dijagnozu da joj pocinje priprema za zube. Obzirom na to da joj se stanje pogorsalo, pocela je jako da kaslje ,toliko da je ostajala bez daha i bila sva crvena u licu, i izbacuje slajm.Na sledecem pregledu doktor je konstatovao da je u pitanju "laksi bronhitis", dva puta smo bili na inhalaciji i sada pije PILKA kapi 3x1 , i IPECHACHUANA tabletice 3x5 dnevno. Obzirom na to da zivim u Austriji, jako me interesuje Vase misljene jer uopste nisam zadovoljna ovdasnjim metodama lecenja! Beba i dalje kaslje doduse smanjenim intenzitetom,ali je slajm itekako prisutan.

    Odgovoreno: 12. 09. 2007.
    •

      Postovana

       Po opisu tegoba reklo bi se da se radi o akutnoj virusnoj infekciji salaksim oblikom bronhiolitisa (virusno zapaljenje sitnih disajnih puteva kododojcadi). Generalno terapija koju ste dobili je ispravna, posebno ukolikose stanje popravlja. Sto se kaslja tice on je uvek dugotrajniji, naporniji isa teskim izbacivanjem sekreta u tom uzrastu jer bebe ne umeju da iskasljusekret koji se pojacano nakuplja u tim situacijama. Bebi mozete pomoci takosto cete je mehanicki stimulisati da povraca (kasicicom dodirnete nepce) preuzimanja obroka, uz okretanje u polozaj glava na dole-guza nagore) kako bimogla da izbaci sekret .