Imam, dvoje dece, dečak (15 meseci), devojčica (6 god). Pre 20 dana dečak je krenuo sa povraćanjem i dijarejom, bio je iscrpljen i malaksao, prošlo je nakon 4 dana. Vratilo sa posle 7 dana, i iste simptome ima i drugo dete, suprug i svekrva. Mlađe dete je dobilo i candidu u usnoj duplji. Posetili smo lekare nekoliko puta, terapija je enterofulir sirup i ništa više. To traje već 7 dana, deca su iscrpljena, a mlađe je počelo i da se u toku noći znoji preko svake mere. Ja sam kao majka već pred nervnim slomom, jer sam pod pritiscima okoline počela da sumnjam na svašta, čak i na one najgore bolesti.
    Molim Vas da mi pomognete da shvatim ako negde grešim. Dete još uvek dojim, da li je i to greška?

    Odgovoreno: 28. 09. 2008.
    • Postovana neophodno je da ispostujete dijetu za proliv (supa, baren krompir, pirinac, bez svezeg voca i povrca), obustavite antibiotike, dajte Nistatin kapi i Caps Probiotic narednih deset dana. Vreme je da obustavite dojenje ali kada se dete oporavi