Poštovani doktore,
    moje dete je operisano 4. dana života, pošto mu je prenatalno postavljena dijagnoza coarctatio aortae critica. Sada ima 4 godine. Na poslednjoj kontroli ehokardiografije doktorka je u nalazu napisala: valvula aortae bicuspidalis i da je valvula aorte kongenitalno izmenjena.
    Interesuje me šta to znači i na šta bi trebalo da obratim pažnju u razvoju deteta?
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 06. 10. 2008.
    • Postovani, Verujem da Vam je Vas kardiolog objasnio sta znace dijagnoze Vaseg deteta. Naima ona ima urodjenu anomaliju sa suzenjem aorte (glavnog krvnog suda koji odvodi krv iz srca u telo). Operativnim zahvatom to je reseno, ali je zbog promena na zaliscima aorte neophodna redovna kontrola kod kardiologa za koju ste verujem vec dobili uputstvo. Osim izbegavanje preteranog zamaranja druge posebne mere nisu neophodne