Draga doktorka,
    imam sina starog dve godine, pre nekoliko dana dobio je temperaturu 38.8., istog dana obratila sam se doktoru i utvrdili su da se radi o infekciji streptokoke grupe A. Naravno doktori su odmah započeli lečenje sa antibiotkom. Ne vidim nikakvih promena kod deteta, igra se kao i pre jede i pije normalno.
    Htela sam da pitam, pošto živim na zapadu i nemam baš puno poverenja u njihove doktore, a čitala sam svašta o streptokokama, da li je moguće da se kasnije ova infekcija ponovo pojavi i postoji li mogućnost nekih komlikacija?
    Molim Vas da mi malo bolje pojasnite u vezi ove infekcije.
    Unapred zahvaljujem,
    Zabrinuta majka