Od polaska u vrtić, pre godinu dana, moja troipogodišnja ćerka ima često zapušen ili slinav nosić, kašalj, što se je jednom završilo i upalom pluća. U Domu zdravlja na svaki simptom kažu da je to nije ništa i da je virus u pitanju, pa čak i kada sam kao majka ustanovila da ne povraća zbog stomačnog virusa, već zbog hrane koja sadrži paradajz.
    Šta preporučujete za dobar imuni sistem, imajući u vidu da deca, ili bar moje dete ne jede rado povrće i voće? Naravno, kako naterati lekare u Domu zdravlja da rade savesno, često se dešava i ono kao kod frizera "ma ko vas je to šišao", tj. "ma ko vam je rekao da je to virus"!
    Pozdrav,
    Hvala!

    Odgovoreno: 21. 09. 2008.
    • Postovana savetujem Vam da procitate clanak o cestim infekcijama u tom uzrastu kod dece koji se nalazi na ovom sajtu. Nazalost carobna sredstva za stimulaciju imuniteta ne postoje osim uobicajenih polivitaminskih preparata. Vase dete mozda ima problem sa trecim krajnikom ili alergijsku komponentu.