Dobar dan , moja blizka prijateljica je u 6 mesecu trudnoci i prosle nedelje su joj diagnostikovali adeno virus u krvi.Pitanje je koliko je to opasno po bebu?Da li treba da se ocekuju neke posledice na zdravlje ili razvoj bebe? Unapred zahvalna, Olga A.

    Odgovoreno: 25. 08. 2007.

    • Postovana Adenovirusi ne spadaju u grupu virusa koji imaju visok rizik po plod u trudnoci i eventualno bi akutna infekcija imala znacaj u prva tri meseca trudnoce. Prijateljica treba da bude pod stalnom kontrolom ginekologa i trebalo bi da sve bude OK