Postovana, danas sam saznala da je moja sestricna oboljela od akutne limfocitne leukemije.U pitanju je djevojcica koja ima 3 godine,interesuje me kakvi su uslovi lijecenja u Srbiji,neke opste prognoze,procenat izlijecenja ove bolesti,neki savjet,bilo sta...? unaprijed hvala. Radulovic Irena

    Odgovoreno: 23. 08. 2007.

    • Postovana U Srbiji postoji mogucnost lecenja ovog oblika leukoze po protokolima koji se primenjuju svuda u svetu. Sto se prognoze tice ona zavisi od genetskih testova, tipizacije i slicno i vrlo je individualna te je nezahvalno davati procene bez ovih podataka. Ipak veliki broj oblika ovog obolenja u dece ima odlicnu prognozu koju zelim i vasoj rodjaki