Postovana doktorka, moja cerka ima 18 meseci i u poslednjih 6 meseci, od kako je krenula u jaslice, stalno kaslje i ima dosta slajma. Pila je sta god joj je prepisano i ne pomaze. Pre 7 dana je isla na inhalaciju 2 puta dnevno i na kontroli doktorka kaze odlicno izcistilo se skoro, da samo nastavimo jos 3 dana, samo uvece da je inhaliramo i to je proslo, ali njoj nije bas pomoglo, jer ima ga jos ne u velikoj meri, ali ima dovoljno kad se zakaslje da se bas oseti. Mala je ne zna da pljune. Kako da joj pomognem, veoma sam zabrinuta. Da li je to bronhitis? Hvala unapred

    Odgovoreno: 21. 09. 2008.
    • Postovana Ne radi se o bronhitisu vec o hipersekreciji sluzi kod dece tog uzrasta koja ne umeju da ga iskaslju. Ne treba nista posebno da radite. Ponekad moze da pomogne izazivanje nagona na povracanje da se izbaci i sluz.