Spremam se za odlazak u Saudijsku Arabiju sa 18-mesecnom bebom. Receno mi je da moramo da se vakcinisemo protiv meningitisa, vakcina se zove Mencelax, ali da beba ne moze da primi vakcinu pre 2 godine zivota. On je do sada uredno vakcinisan prema kalendaru vakcinacije, pa me interesuje da li je neophodna ta vakcina i da li smemo da putujemo i ako ne primi vakcinu?

    Odgovoreno: 21. 09. 2008.
    • Postovana Naravno da smete da putujete i bez vakcine, a tamo cete naravno voditi racuna o higijeni i kontaktima bebe. Ukoliko planirate da duze ostanete tamo, kad napuni 2 godine mozete ga i tamo vakcinisati