Po Vasem misljenju, koji je lek bolji za alergije is smanjivanje slivanja iz nosa? Claritine ili Arieus? A sta mislite o Nimulid sirupu, koji znam da ne moze da se nadje (ali jedino to spusta temeraturu kod mog deteta).

    Odgovoreno: 25. 07. 2007.

    • Postovana oba sirupa su dobri antihistaminici. Aerius se koristi kratkotrajno kod jacih alergijskih reakcija a Claritine se moze koristiti i dugotrajno (tri meseca) kod ahronicnih alergijskih tegoba. Sirup Nimulid (tj. lek nimesulid) nije primarno namenjen skidanju temperature vec se vise koristi kao nesteroidni antireumatik. Ako reaguje na nimulid Vase bi dete trabalo da reaguje i na Brufen ali proverite dozu koju dajete, mozda je mala.