Postovana doktorka, moj desetogodisnji sin se pre par jutara probudio sa jakom mucninom,dijarejom i malaksaloscu. Malo je povratio a zatim kolabirao.Dali smo mu kasicicu secera i vodu.Prethodne veceri je prilicno opteretio stomak sendvicima sa kajmakom, kuvanim kukuruzom i sladoledom. Odveli smo ga kod pedijatra i dobio je uput za analizu krvi i urina. Rezultati urina su bili u redu. Rezultati krvi su bili prilicno cudni. Leukociti su bili jako poviseni 19,6 x 10 9, i to 85,2% granulocita. SE 10, glikemija 6,7 . LDH 501, ALT 58. Sve ostale vrednosti bile su u granicama normale. Doktor je preporucio da se sve za par dana ponovi. Sta biste Vi savetovali? Kako bi se mogle tumaciti visoke vrednosti LDH i ALT kod dece?

    Odgovoreno: 25. 07. 2007.

    • Postovana,
      nemate nijedan razlog za zabrinutost. rezultati Vaseg sina su ocekivani u
      okviru akutne digestivne infekcije sa povracanjem. Posle povracanje uvek se
      vidi leukocitoza sa granulocitozom, LDH je lako povecan, kao u vasem
      slucaju, kod svake infekcije a ALT kod digestivnih virusnih infekcija.
      Postujte savet svog pedijatra i drzite se uputstava o dijeti narednih
      nedlelju dana