Dete je alergicno na belance a zumanac jede bez posledica.Kad pojede makar malo od belanca javi joj se alergija oko usana u vidu jakog crvenila.Da li sme da primi MMR vakcinu? Od nasih lekara smo dobili razlicite odgovore pa smo u dilemi.Dete ima trinaest meseci.Unapred zahvalni roditelji.

    Odgovoreno: 24. 07. 2007.

    • Postovani Kod alergije na belanac nije dozvoljeno primati klasicnu domacu MMR vakcinu ali moze se dati uvozna tzv. rekombinantna vakcina. Do kraja druge godine zicota deteta imate dovoljno vremena da je nabavite i nemate razloga za zabrinutost.