Poštovani,
    vodila sam bebu na redovnu kontrolu, ima oko 3 i pol mjeseca. Na pojedinim dijelovima tijela ima alergijski ekscem. Pedijatrica kaže da je nasljednog faktora i da će dijete biti sklono pojavi bronhitisa i sklon alergijama. Ponavljam ona kaže da je nasljednog karaktera međutim u mojoj bližoj porodici kao i suprugovoj nema niko ni bronhitis ni alergije ni ništa. Sad ja sam se našla u čudu!Da li je to tačno i koliko je to tačno? I koliko daleko mogu da odu ti geni?
    Hvala i veliki pozdrav!

    Odgovoreno: 19. 06. 2009.
    • Poštovani,
      to je tačno da su geni ti koji sve određuju u našim životima ali u dosluhu sa okolinom, hranom, zračenjem, virusima i ko zna sa čim i zato svi organizmi reaguju na različit način. To da li će vaša beba imati i druge manifestacije zavisi od mnogo faktora i ne mora ni da se desi. Deca koja i ranom uzrastu imaju problem sa kožom moraju da povedu mnogo računa o negi kože, kupanju posebnim sredstvima za atopijsku kožu, ne smeju da budu izloženja duvanskom dimu, treba da se duže doje i zdravo da se hrane.