Dobro vece Panklav sirup antibiotik kod dece koji se pije na 12 sati. Da li je problem ako se pije na 11 sati?

    Odgovoreno: 08. 10. 2022.
    • Ako je proizvođač  leka preporučio da se isti uzima na 12h, to znači da je njegov efekat tj koncentracija leka tada zadovoljavajuća a time i  efekat koji lek treba da ima.

      Ako ćete samo jednom dati Panklav sat vremena pre tj na 11h, a sledeću dozu ćete primeniti 12h posle ove date, to nije problem. A li ako ćete jednu dozu dati na 11h a sledeču na 13h to nije preporučljivo.

      Pretpostavljam da promenu satnice vršite kako bi prilagodili davanje leka detetovom snu.