Postovanje. Zanima me da li mogu rastvoreni sirup(antibiotik) drzati van frizidera jer dajem bebi od 5 meseci? Pise da mora da stoji u frizideru ali joj bude posle previse hladan a dete ionako kaslje. Hvala

    Odgovoreno: 05. 10. 2022.
    • Na svakom sirupu je data preporuka na kojoj se temperaturi čuva nakon rastvaranja (ako je prethodno u suvoj supstanci) ili otvaranja. Ja bih sirup čuvala kako piše u uputstvu, tj u frižideru, a odmerenu dozu npr u špricu pod mlakom vodom podgrejala ali minimalno.

      Inače u SAD se deci koja kašlju zbog prehlade ne uskraćuju hladni napici  i često im se preporučuje sladoled.