Potrebno mi je da protumacite kompletnu krvnu sliku ,beba ima 7 meseci

    Odgovoreno: 27. 09. 2022.
    • Poštovana,

      Krvna slika Vaše bebe je normalna za dob.

      Crvena krvna zrnca tj. nivo hemoglobina je uredan.

      Kod belih krvnih zrnaca postoji procentualno manji broj limfocita a veći broj monocita, ali to nije od većeg značaja jer je apsolutni broj svih podvrsta belih kr. zrnaca u granicama normale. Ne znam da li je dete možda imalo virusnu inf ili slično.

      Trombociti tj krvne pločice su u granicama normale . Boldovane stavke koje su vezane za trombocite su vezane za njihovu veličinu i  koncentraciju, i u slučaju vašeg deteta nisu od značaja.

      Srdačan pozdrav,

      dr Nataša Kaćanski.

Komentari na pitanje: #202824

    • Jelena Milosev 27. 09. 2022.

      Potrebno mi je samo jos da protumacite enzime jetre I sta dovodi do povecanja Beba ima 7 meseci