Postovani,

    Da li se bebi starijoj od godinu dana mogu dati crveno voće, agrumi i sl.? Da li nakon godinu dana starosti postoji neko ogranicenje u izboru namirnica za bebe? Neki pedijatri savetuju do godinu dana starosti da se izbegavaju belance, crveno voce, orasasti plodovi i agrumi... Do kada vaze ova ogranicenja tj.da li se sve ovo moze uvesti nakon godinu dana bez ogranicenja?

    Odgovoreno: 30. 05. 2022.
    •                                   Beba starija od godinu dana može sve da jede,ako  nema alergije. Ono što ne bi trebalo davati su orašasti plodovi: lešnik,orah,kikiriki itd, jer mogu da  se nađu u  nosnim šupljinama ili uhu.Voditi računa o pravilnoj ishrani. Pozdrav Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedsijatrije,                                                                                                                                                                                                      pedijatrijska ordinacija Kinder Care.