Beba 3 mj, od rodjenja dojena+dohrana. Sada doji oko pola sata na obje dojke, nakon toga zadovoljna ne place. Djeluje sito. No ako ponudim dohranu, popije. To me zbunjuje, je li gladna? Sad ima 7 kg. Da joj ne nudim flasicu?

    Odgovoreno: 27. 05. 2022.
    •           Dojte bebu :jedna dojka do kraja ,da dobije ono zadnje mleko koje je kaloričnije i sitije (ima više masti ) i zatim druga dojka ,koliko hoće.Sledeći podoj počnite sa onom dojkom,sa kojom ste završili. Šest podoja dnevno. Jednom mesečno merite telesnu masu bebe.To je najbolji pokazatelj napredovanja odojčeta. Pozdrav     Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije,                                                                                                                                                                                                          pedijatrijska ordinacija  Kinder  Care