Poštovani, U petak 20.05. Uveli smo kapi Babytol D3K1 bebici staroj 11 dana. Razlog zasto nismo poceli od 8dana djetetova života je taj sto nam je patronazna sestra rekla da nema potrebe za istima posto sam dijete dojila ali mu davala i dohranu, no kako je sve vise bio na dojci tako smo uveli navedene kapi. U subotu 21.5. poceo se grciti(sto je popraceno histericnim plakanjem), imao je zatvor, te je od nedjelje poceo i povracati. Zbog navedenih simptoma iste kapi smo prestali davati, no pedijatrica nam je prepisala oleovit D3 kapi s kojima smo krenuli jucer (25.5). Bebicu polako zatvor popusta, no i dalje se grci te je jutros 3 puta povracala nakon dojenja. Htjela bih naznacit da dojim pomocu sesirica posto imam ravne bradavice. Zanima me da li je moguce da beba povraca zbog prvobitnih kapi(ako su mozda jos uvijek u organizmu) ili je mozda moguce da do povracanja dolazi zbog prenaglog unosa mlijeka zbog sesirica?

    Unaprijed vam zahvaljujem na odgovoru. Lp,

    Odgovoreno: 26. 05. 2022.
    •                     Potreban je pregled pedijatra. Pozdrav   Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije,                                                                                                                                                                                                          pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.