Postovana, upravo smo dobili nalaze krvi moje dvogodisnje unucice i vrlo se uznemirili. Vrijdnosti altana i asata su povisene. Alat je 54 Asat je 67. Da li je zabrinjavajuce i sto je na stvari? Unaprijed zahvaljujem Mirjana

    Odgovoreno: 26. 05. 2022.
    •                         Verovatno ste mislili na ALT i AST  ( transaminaze ). Kod dece mogu da budu povišene posle uzimanja antibiotoka i drugih lekova, unosa gaziranih pića,kod infektivne žutice,infektivne mononukleoze i niza drugih oboljenja.Javite se na pregled pedijatru i ponovite rezultate. Pozdrav                                                  Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije,                                                                                                                                                                                                          pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.