Dobar dan. Djevojcica starosti dvije i po godine dobija temperaturu 11.05 i narednog dana od pedijatra dobijamo sirup Ospamox kao terapiju. Nakon sto dijete ne reaguje na sirup kao ni na blok max za skidanje temperature naredna dva dana, od strane drugog pedijatra dobijamo injekcije penicilin+lemod, na koje dijete takodje ne reaguje, temperaturu je nemoguce spustiti brufenom kao ni paracetamolom, izgubljen apetit u potpunosti. Zadnja tri dana kao terapiju dobijamo infuziju NaCl sa gentamicinom 40 i lemodom, temperatura je spala na jedan dan i vratila se zadnja dva dana i dalje traje. Cepici paracetamola takodje ne pomazu. Dijete gadno kaslje, ne unosi hranu, samo tecnost punih 7 dana. Jutros 18.05 vadimo krv za nalaze za koje cu priloziti sliku. Interesuje me sta bi mogli uraditi narednog dana jer temperatura i ostali opisani simptomi i dalje traju? Traziti uput za dalje ustanove?

    Odgovoreno: 19. 05. 2022.
    •                    U KKS nema ništa posebno:SE malo povišena ( 15 ) i monociti.  Ostali rezultati u granicama normale.Važno je pojačati negu deteta: pojiti  često po malo ,kašikom.Ishrana: supe, sokovi, jogurt, puding kašiku po kašiku.Terapiju ima,ako ne bude bolje za 2-3 dana biti u kontaktu sa pedijatrom koji leče dete i odlučiti o hospitalizaciji. Pozdrav Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije,                                                                                                                                                                                                         pedijatrijska ordinacija  Kinder  Care.