Postovani,

    Imam bebu od 4 mjeseca koja jos nije vakcinisana protiv vodenih kozica, a zet mi je dobio vodene kozice. S njim nismo bili u kontaktu, ali me zanima smijemo li biti u kontaktu sa mojom sestrom koja je kao dijete prelezala ospice i sa njenim sinom koji jos nije bio inficiran ali je u stalnom kontaktu sa ocem koji ih trenutno ima. Hvala vam puno na odgovoru

    Odgovoreno: 18. 05. 2022.
    •                          Sestra ima imunitet i sa njom možete da kontaktirate, ali njen sin ako nije vakcinisan može da ih dobije i da prenese dalje.Čovek je zarazan dok se svi mehurići ne pretvore u kraste,a inkubacija je prosečno 18 dana.  Pozdrav                                                                                                                                                      Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije,                                                                                                                                                                                                          pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.