Poštovani, pre oko 2 meseca imao sam učestala gušenja i bol u grudima.(sredina ili desna strana). To je prošlo nakon 15 dana. Pre 4 dana je počelo ponovo da se dešava. Bio sam kod doktora pre 2 meseca uradio ekg, doktorka je rekla da ima preskakanja srca ali je to ok za 17godišnjaka. Puls mi je stalno normalan, u mirovnom stanju 80-90, kada se krećem umereno od 100-110. U teretanu idem intezivno godinu dana i u toku treninga nemam smetnje pri disanju, čak ni sat nakon. Moje pitanje je zbog čega se ovo dešava i da li je stavrno normalno da na ekg srce preskače ponekad zbog 17 godina.

    Odgovoreno: 16. 05. 2022.
    • Zbog ponovnog gušenja  i bola u grudima javite se ponovo na pregled.Za preskakanje srca ste dobili objašnjenje.Može da bude fiziološko,ali ako imate tegobe ,javite se na detaljan internistički pregled. Pozdrav