Dobar dan! Devojčica 9,5god radila KKS.Sve je ok osim PDW 11,2 a ref.vred. 15,00-17,00 Šta to znači?

    Odgovoreno: 29. 04. 2022.
    •       Snižen PDW ukazuje da su trombociti različiti:različitog oblika,veličine i građe.Ovaj poremećaj možeda se nađe usled virusnih infekcia (boginje,hepatitis,mononukleoza itd),kod preteranog korišćenja lekova itd.Pozdrav                                                                                                                                            Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije,                                                                                                                                                                                                        pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.