Postovani,

    Da li dete koje ima 13 godina moze da se vakcinise MMR vakcinom? Nije je dobio zbog alergije na jaje. Hvala na odgovoru. Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 29. 04. 2022.
    •                Može. Primarna vakcinacija MMR vakcinom sprovodi se od navršenih 12 meseci života,jednom dozom kombinovane ,žive vakcine i trebalo bi je sprovesti do navršenih 15 meseci života.Revakcinacija (druga doza ) sprovodi se pre upisa u prvi razred osnovne škole.                                                                                         Nevakcinisane i nepotpuno vakcinisane osobe trebalo bi da se vakcinišu do navršenih  18 godina života(prema epidemiološkim indikacijama i kasnije).Minimalni razmak između davanja dve doze MMR vakcine je četiri nedelje.  Pozdrav                                                                                                                           Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije,                                                                                                                                                                                                       pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.