Poštovani, Imam unuka od tri godine slabog je apetita.Jede samo prženice kolutiće llignje gibanicu . Supu i druga jela ne želi ni da proba ako proba gadi se i plijuje

    Odgovoreno: 19. 04. 2022.
    •                 Navike u ishrani se stiču.Još od perioda odojčeta dete se uči  da jede i postepeno prihvata pojedine  vrste namirnica .Puno je propušteno .Roditelji bi trebalo da se pozabave pravilnom ishranom svog deteta i postepeno nauče dete  da prihvati određenu vrst hrane. Dete bi trebalo da jede za stolom u krugu porodice ili u društvu vršnjaka.Možete potražiti pomoć nutricioniste.  Pozdrav                                                                                                                                                     Dr Vesna Vojnović čolović,specijalista pedijatrije,                                                                                                                                                                                                       pedijatrijska ordinacija  KInder Care.

Komentari na pitanje: #197169

    • Poštovana, Do godinu ipo dana jeo je supu ,spanač i drugo povrće. Napominjem da je ima koronu u martu 2021. Hvala Vam na razumevanju i odgovoru.