Dobar dan,

    Beba nam za 1 dan navrsava 3 mjeseca. Iz bolnice je izasla za 3060g. Od rodjenja je na adaptriranom mlijeku. Zadnjih 3 tjedna je smanjila broj obroka na 4 puta dnevno s tim da navecer joj je zadnji obrok izmedju 19-20h, zatim spava do 6h kada opet jede. Izmedju 6h ujutro i 19h ima 3 obroka i razmacija od 4-5 sati. Receno nam je da ju hranimo kad je gladna, i ona ne pita ranije od tog jest. Cim zaplace da je gladna nahranimo. Do prije 2 dana je jela 175ml po obroku (sto ukljicuje vodu i prah). U 3ipol tjedna je dobila samo 400g. U 24 sata pojede 700ml hrane. Prije 2 dana smo joj povecali hranu na 210ml ali svejedno jede samo 4 puta dnevno. Bi li ju trebali nekako "natjerat" da jede manje po obroku ali cesce ili da ju ovako pustimo jer joj valjda odgovara? Inace je imala dosta problem sa bljucanjem vec od rodjenja, sad nam se u zadnjih tjedan dana otprilike smanjili dosta (zadnjih mjesec dana je na Novalac AR hrani).

    Odgovoreno: 14. 04. 2022.
    •                  Beba od 3 meseca bi trebalo da jede manje a  češće, odn.na svaka 3-4 sata ( od 6 ujutro do  20 h ). Trebalo bi da ima 6 obroka, a od 5 meseci  pet obroka. Dajte joj manje  ( 150 gr. na kg TM ),odn.  oko 150 ml. To će biti manje opterećenje za želudac i beba će pre ogladneti. Budite uporni i češće merite bebu,Naravno trebaće malo vremena da stekne nove navike.Češća kontrola kod pedijatra. Pozdrav                                                                                                                                                                 Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije,                                                                                                                                                                                                        pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.