Postovani imam problem i pitanje za vas naime moja beba je vakcinisana BSG vakcinom i HiBG(UFA 20013 samo prvu dozu) vakcinom u prvom mesecu. Medjutim zbog nemarnosti medicinskog osoblja u ZC Gnjilane KiM nije primila vise ni jednu vakcinu a sada ima 9 meseci. Dali bi smela da se vakcinise ostalim vakcinama i dozama i na koji nacin. Unapred zahvalan na odgovoru.

    Odgovoreno: 08. 04. 2022.
    •     Trebalo bi što pre vakcinisati dete,ako je zdravo.Pošto je dobila samo vakcine koje se daju u porodilištu ( BCG i Hep.B ,prvu dozu, potrebno je da primi:                                                        -tri doze Pentaxim vakcine, u razmaku od 1,5 meseci  (Polio-Difterija-Tetanus-Pertusis i Hib);                                                                                                                          -tri doze  Synflorix vakcine (ili Prevenar 13 )protiv Streptoc.pneumonije,u razmaku od 1,5 meseci.Daju se zajedno  =VAKCINACIJA.                                                        -drigu i treću dozu  Hep.B vakcine,treća doza u razmaku ne kraćem od dva meseca ,nakon davanja druge doze.To je takođe  VAKCINACIJA.                       Prva revakcinacija:-godinu dana posle treće doze  (IV doza Pentaxim i Synflorix (ili Prevenar 13 ) vakcine.                                                                                                                  Oko 15 meseci - MMR vakcina                                                                                                                                                                                                                                         Sa 6 godina    II    revakcinacija -pred polazak u školu..itd.         Pozdrav   Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije,                                                                                                                                                                                     pedijatrijska ordinacija Kinder Care.                                                                                                                                                                                             .