Dete od 4 godine kaslje vec 3 dana duboko,nadrazajno ,raspolozen je i bez temperature. Kks i crp su u redu,kad sam ga odvela doktoru dala mu je spalmotil sirup,hemomicin antibiotik i da se inhalira fizioloskim. Ima li smisla piti antibiotik obzirom da su rezultati uredu?

    Odgovoreno: 04. 04. 2022.
    •                  Lekar koji je pregledao dete ima najbolji uvid u njegovo zdravstveno stanje.  Hemomycin spada u grupu makroloidnih antibiotika ,koji  imaju  sposobnost da smanje otok sluznice bronha  i  ždrela i tako olakšaju disanje i smanje kašalj.Dakle ,hemomycin je antibiotik koji se daje i kod virusnih ( ne samo kod bakterijskih ) infekcija.   Pozdrav                                                                                                                                                                                                                                Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                          pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.