Poštovani, u prilogu Vam prosledjujem sliku bele izrasline ispod jezika kod bebe stare 2 meseca. Pedijatar prilikom prve posete nije nista konkretno rekao. Brinemo se Molim Vas za savet.

    Odgovoreno: 04. 04. 2022.
    •                     Moguće je da se radi o naslagama Candiide.Najčešće bude na desnima ,pa roditelji misle da niče zubić. Možda može da bude i na  korenu jezika. Kupite Nistatin kapi i nakapajte na štapić za čišćenje ušiju,utrljavajte nežno 3 x dnevno  10-15 dana na promenu.Ako se smanjuje ,onda je to. Ako nema promene, ponovo konsultujte pedijatra. Pozdrav  Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije,                                                                                                                                                                                                      pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.